Search
:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
چهارمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

چهارمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

نویسنده: Admin/شنبه, 15 مهر,1396/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
چهارمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.
حسین پناهی،رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه:
تجهیز ناوگان خدمات ایمنی و آتش نشانی از مهمترین برنامه های شورای اسلامی شهر ارومیه خواهد بود.
چهارمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست حسین پناهی و با حضور اعضای کمیسیون،مهندس حسین بخشایشی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد خلیل پور و نیز مهندس سلامتی،معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه،مهندس شاد قوشجی،مدیرعامل سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری ارومیه،مهندس میلاد شوهانی،مدیر بازرگانی شرکت راهدار صنعت ماشین،مهندس تلچی ،نماینده شرکت مجتمع صنعت آلتان آزمون با موضوع بررسی و پیشنهادات ارائه شده در خصوص تجهیز ناوگان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری ارومیه در تاریخ 15/7/96 در سالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ،در این جلسه حسین پناهی،رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن تسلیت ایام ماه محرم،تبریک هفته امر به معروف و نهی از منکر،تبریک هفته نیروی انتظامی و روز روستاها و عشایر گفت:امروز نیروی انتظامی در امر ایجاد امنیت و آرامش در جامعه نقش بسزایی را ایفا نموده است و بنده به نوبه خود از همه تلاش ها و زحمات شبانه روزی آنان در ایجاد امنیت اجتماعی تقدیر و تشکر می نمایم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مهم آتشنشانان در ایجاد امنیت اجتماعی اذعان داشت: آتش‌نشانی نهادی است که وظیفه مبارزه با حریق و برخی دیگر از سوانح و حوادث را بر عهده دارد لذا با توجه به کلانشهر بودن شهر ارومیه باید در راستای تجهیز ناوگان خدمات ایمنی و آتش نشانی تلاش شود.
حسین پناهی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه نباید در زمینه خدمات رسانی و تکنولوژی روز دنیا عقب بمانیم گفت:امروز تمامی کلانشهرهای کشور با علم روز و تکنولوژی جدید در همه زمینه های حرکت می کنند و نباید اجازه دهیم شهر ارومیه از این مقوله عقب بماند و باید تلاش کنیم به بهترین نوع ممکن در امر خدمات رسانی به شهروندان انجام وظیفه نمائیم.
رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به حمایت شورای اسلامی شهر ارومیه از مخترعان و نخبه های داخلی اذعان داشت:با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصادی مقاومتی ،تولید و اشتغال ،شورای اسلامی شهر ارومیه تلاش خواهد کرد از شرکت ها و کارخانجات ایرانی که در راستای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در جامعه قدم برمی دارند حمایت کند.
حسین پناهی همچنین در ادامه سخنانش با اشاره به اصلاح ساختار در سازمانها و نهادهای شهرداری ارومیه افزود:امروز بحث ساختار سازمانهای شهرداری ارومیه یکی از مهمترین مسئله ای است که می تواند نقش مهمی در راستای رسیدن به اهداف کلی داشته باشد لذا در این راستا باید توجه جدی به مقوله اصلاح ساختاری و توجه به نیروی انسانی شایسته و خلاق و مفید انجام گیرد.
وی با اشاره به اینکه باید به سمت و سوی سیاست گذاری حرکت کنیم گفت:بازنگری هیئت مدیره ها در سازمانهای شهرداری ارومیه باید در دستور کار قرار گیرد و همه سازمانها و نهادهای شهرداری ارومیه در راستای رسیدن به سیاست گزاری کامل باید پیشنهادات و نظرات مفید و موثر خود را در اختیار کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه قرار دهند و این امر موجب رفع نواقصات و مشکلات و ایجاد رضایتمندی در بین شهروندان می شود.
ایشان همچنین با اشاره به اینکه می توان با ارائه خدمات بهینه در روستاها باعث کاهش روستائیان به شهرها و مناطق حاشیه نشین شهر شد گفت:امروز مهاجرت به داخل شهرها یکی از بزرگترین معضلات شهری محسوب می شود و اگر بتوانیم به دنبال راهکارهای موثر برای جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهرها شویم کار بزرگی انجام داده ایم و این امر محقق نخواهد شد مگر با ایجاد زیرساخت های مهم و ارائه خدمات ارزنده و توسعه روستاها انجام خواهد گرفت.
رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه در پایان اذعان داشت:باید تلاش کنیم با همدلی و یکپارچگی در جهت رفع مشکلات و ایرادها گام برداریم.
در پایان جلسه ،نامه های رسیده به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه جهت مصوبه نهایی به صحن شورا ارجاع داده شد.
*** مصوبات پیشنهادی کمیسیون بشرح ذیل جهت تصویب نهایی به صحن شورای اسلامی شهر ارجاع گردید :

* مقرر گردید : در راستای اتخاذ سیاستهای کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برای سال آتی ؛ معاونت خدمات شهری شهرداری نظرات و پیشنهادات تمامی سازمان های زیر مجموعه خود را پس از جمع بندی جهت اتخاذ تصمیمات لازم حداکثر تا 15 آبان ماه سالجاری به کمیسیون ارائه نماید .
* مقرر گردید : با توجه به عملیاتی شدن چارت جدید شهرداری ارومیه معاونت خدمات شهری تمهیدات لازم را جهت بهره گیری و استفاده از کارشناسان مجرب و کارآمد در تمامی واحدهای زیر مجموعه این معاونت ، بالاخص مدیران میانی با اولویت شایسته سالاری را در دستور کار خود قرار دهد .
* مقرر گردید : در راستای مصوبات قبلی شورای اسلامی شهر ارومیه در خصوص ساماندهی مشاغل مزاحم و با توجه به تغییرات اعمال شده در چارت جدید شهرداری ، معاونت محترم خدمات شهری تمهیدات و مشوقهای لازم را جهت هدایت این عزیزان به بازارهای روز را با برنامه ریزی و جدیت بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهد .
- با توجه بر لزوم نوسازی ناوگان آتش نشانی و خدمات ایمنی و در راستای منویات مقام معظم رهبری درسال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال و در نتیجه استفاده از تولیدات کارخانجات و شرکتهای بومی پیشرو
* مقرر گردید : اعضای کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه به همراه معاون خدمات شهری و مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به صورت میدانی از تمامی مراحل تولید و مونتاژ دستگاه های ایمنی و خودروهای این واحد صنعتی بازدید و از نزدیک در جریان تکنولوژی های موجود و ظرفیتهای پشتیباتی خدمات این مجموعه قرار گیرند .

تعداد نمایش ها (54)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان