:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
سخنان رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا

سخنان رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا

نویسنده: Admin/ﺳﻪشنبه, 04 دی,1397/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سخنان رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه : دکتر علیزاده امامزاده رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه امروز صحن شورا با تبریک سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال گفت: برای ثبت احوال صدور اولین شناسنامه در سال ۱۲۹۷ میباشد.سازمان ثبت احوال به خاطر داشتن اسناد هویت و تابعیت افراد نیز در اختیار داشتن آمار مهم از سازمانهای اصلی و راهبردی محسوب می شود که در تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش و تاثیر عمده ای دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: سازمان ثبت احوال از بدو تاسیس با نام اداره کل احصاییه سجل احوال آغاز بکار کرد و در سال ۱۳۱۹ به اداره کل آمار ثبت احوال تعییر نام یافت و نهایتا در سال ۱۳۵۵ با تعریف وظایف و ساختار جدید به اداره کل آمار و ثبت احوال تغییر نام یافت.
دکتر علیزاده امامزاده با بیان اینکه اولین شناسنامه در ۴ دی ماه بنام خانم فاطمه ایرانی صدور شده است گفت: سازمان ثبت احوال وظیفه گردآوری چهار دسته اطلاعات اصلی جمعیت را بر عهده دارد که می توان به ثبت تولد ، ثبت مرگ ،ثبت ازدواج و طلاق اشاره کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: خداوند مریم را دو بار برگزید، بار اول قبول کردن او برای عبادت و خدمت به معبد بود و دوم آنکه بدون شوهر صاحب فرزند کرد که در دنیا فقط به حضرت مریم (س) اختصاص داد .
دکتر علیزاده امامزاده با اشاره به سالروز تولد پیام آور صلح و دوستی حضرت عیسی (ع) گفت: ۲۵ دسامبر سالروز ولادت پیام آور صلح و دوستی ، عشق ،ایمان و امید حضرت عیسی علیه السلام می باشد.حضرت عیسی علیه السلام در شهر بیت لحم در جنوب اورشلیم از مادری عابده بنام مریم (س) که در قرآن تکریم شده است به دنبا آمد.نام حضرت مسیح ۲۳ بار با عنوان عیسی دوبار با عبارت «ابن مریم» و یازده بار بنام مسیح در قرآن کریم آمد ، که مسیح به معنی منجی می باشد. در قرآن آن حضرت با عبارت «عبدالله» [ از زبان خودش در بدو تولد] رسول الله ، روح الله کلمه الله توصیف شده است.

تعداد نمایش ها (138)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان