:

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
بیستمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد

بیستمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد

نویسنده: Admin/یکشنبه, 29 بهمن,1396/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بیستمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد

بیستمین جلسه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست حسین پناهی و با حضور مهندس حسین بخشایشی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور اعضای کمیسیون ، مهندس محمد ستارپور مشاور شورا در امر خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی ، مجتبی حقیقی دبیر جلسات کمیسیون های شورای اسلامی شهر ارومیه ،مجتبی مهرجو رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی شهرداری ارومیه ، مهندس مناف زاده مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری ارومیه ، خدا مرادی معاون سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری ارومیه ،احسان مهدی پور مسئول سامانه مدیریت شهری 137 شهرداری ارومیه ، یونس حاجی حسین زاده رئیس انجمن صنفی مطبوعات فروشان  و بهزاد کریم زاده سرمایه گذار در تاریخ 96/11/28 با موضوع ساماندهی و یکسان سازی دکه های مطبوعاتی سطح شهر درسالن جلسات شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ، در این جلسه حسین پناهی رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن عرض خیر مقئم به حضار و تقدیر از حضور حماسی مردم کشور ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن ایام الله دهه فجر و تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور در تمامی محلات ،مساجد و ادارات و نیز راهپیمایی عظیم 22 بهمن وفاداری خود را بار دیگر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمانهای انقلاب اثبات نمودند و به رخ دشمن کشیدند و بنده جا دارد از همه مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور پرشور در راهپیمایی عظیم 22 بهمن تقدیر و تشکر نمایم.

وی در ادامه سخنانش اذعان داشت: مردم انقلابی ایران اسلامی بعد از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود همه مشکلات و تحمل شرایط امروزی و سختی ها و فشارهای امروزی بار دیگر حماسه ای دوباره آفریدند و این حماسه به برکت خون شهدا است که در جامعه ما اتفاق افتاده است و مردم ایران اسلامی بار دیگر وفاداری خود به آرمان و ارزش های انقلاب نشان دادند.

حسین پناهی همچنین در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دشمنان کمی ندارد اذعان داشت: انقلاب اسلامی ایران دشمان کمی ندارد و امروز توانسته ایم با تمامی مشکلاتی که به وجود آورده اند به یکی از قدرت های جهانی تبدیل شویم و این امر نحقق نمی بافت مگر با اتحاد و رهنمودهای رهبری و انقلابگری مردم که قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه همچنن گفت: در طول دوره چهارم شورای اسلامی شهر ارومیه حرکات مثبتی در زمینه ساماندهی سیما و منظر شهری انجام گرفت و موضوع ساماندهی دکه های مطبوعاتی سطح شهر ارومیه نیز مصوب گردید اما با توجه به وجود مشکلات عملی نشد و امید می رود امسال این موضوع بعد از مطالعه و ایجاد زیرساخت های لازم عملی شود.

حسین پناهی همچنین در ادامه اذعان داشت: با توجه پیشنهادات مطرح شده به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه در خصوص ساماندهی و یکسان سازی دکه های مطبوعاتی ،موضوع مورد بررسی قرار گرفت و امید می رود با ساماندهی آنها شاهد منظری زیبا و یکسان در شهر باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: وضع موجود دکه های مطبوعاتی قابل قبول نیست و باعث نارضایی مردم و ایجاد مشکلات سد معبری شده است و لذا باید تدابیری کارشناسانه برای ساماندهی و متحد الشکل و همسان بودن آنان و زیبایی آنها انجام دهیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: امروز با توجه به رکود اقتصادی باید به دنبال راهکارهایی باشیم که باعث ایجاد هزینه برای دکه داران مطبوعاتی نشودو کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه مشتاق ساماندهی دکه های مطبوعاتی با بررسی کارشناسی این موضوع با معاونت خدمات شهری و سرمایه گذار داخلی است و در اسرع وقت با وجود سرمایه گذار باید این کار به سرانجام برسد.

حسین پناهی همچنین درادامه سخنانش در خصوص سامانه مدیریت شهری 137 شهرداری ارومیه گفت: اجرای طرح جامع و کامل سامانه 137 شهرداری ارومیه باید در دستور کار قرار گیرد و لذا باید نگاه ویژه ای به اصلاح و نحوه پاسخگویی آن داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سامانه 137 شهرداری ارومیه بهترین مکان برای گزارش به موقع مشکلات مردم و رسیدگی و رفع مشکلات شهروندان است افزود: سامانه 137 شهرداری ارومیه بهترین مکان و خط ارتباطی برای رسیدگی و رفع مشکلات شهروندان است امامتاسفانه هنوز خواسته های شورای اسلامی شهر را نتوانسته است برآورده کند و لذا به همت و یکپارچه گری لازم دارد.

رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: با نهادینه کردن سامانه 137 شهرداری ارومیه در بین مردم با تقویت سامانه فوق می توان از انحراف مسیر درخواست های مردم جلوگیری و تسریع در حل مشکلات به طور جدی ورود پیدا کرد.

در ادامه جلسه مهندس حسین بخشایشی دبیر شورای اسلامی شهر ارومیه نیز با اشاره به اینکه تمامی طرح ها باید در اجرای قانون حرکت کنند گفت: نباید اجازه دهیم وجود دکه ها در خیابان ها باعث ایجاد مزاحمت و نارضایتی مغازه داران و بازاریان شود.

وی در ادامه سخنانش اذعان داشت: مدیریت شهری باید در راستای ساماندهی و یکسان سازی دکه های مطبوعاتی توجه ویژه ای نماید .

مهندس حسین بخشایشی در ادامه اذعان داشت: دکه داران با وجود تحمل مشکلات متعدد دچار مشکلات زیادی هستند و لذا باید در جهت رفع مشکلات آنان تلاش شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بایئ به حق و حقوق شهروندان و دکه داران توجه ویژه ای شود گفت: مدیریت شهری علی الخصوص معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه باید توجه ویژه ای به حق و حقوق شهروندان و دکداران داشته باشد و باید برای دکه هایی که سیما و منظر شهری را برهم زده اند فکر اساسی نمود.

در ادامه جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور نیز با اشاره به اینکه امروز وجود دکه های مطبوعاتی باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد گفت: مباحثی که امروز در خصوص دکه های مطبوعاتی وجود دارد باید به صورت قانونی و صلاحدید شهروندان رفع گردد و امروز وجود دکه های مطبوعاتی باید مورد بحث و بررسی کارشناسان فرهنگی و شهری قرار گیرد.

در ادامه همچنین مهندس محمد ستارپور مشاور خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به اینکه سامانه 137 شهرداری ارومیه پل ارتباطی بین مردم و مسئولین شهری است گفت: سامانه 137 شهرداری ارومیه بعنوان پل ارتباطی بین شهروندان و مسئولین شهری محسوب می شود و امروز یکی از ضروری ترین موضوعات مطرح شده ساماندی مرکز 137 شهرداری ارومیه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: متاسفانه در گذشته با توجه به وجود مشکلات متعدد سامانه 137 شهرداری ارومیه آنگونه که باید در رفع مشکلات شهری عمل می کرد موفق نبود وامروز با توجه به تکنولوژی های جدید امید می رود عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

گفتنی است که در ادامه جلسه مهندس مهرجو رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی شهرداری ارومیه و مهندس احسان مهدی پور مسئول سامانه مدیریت شهری 137 شهرداری ارومیه گزارشی از برنامه ها و عملکرد سامانه 137 شهرداری ارومیه را ارائه نمودند.

شایان ذکر است که مصوبات پیشنهادی کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست جهت تصویب و تایید نهایی به صحن شورای اسلامی شهر ارومیه ارجاع داده شد.

تعداد نمایش ها (176)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال سروش

 

روزنامه
آمار بازدید
دی ان ان