پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و ‏آله :

کسی که نهان و آشکار٬ و کردار و گفتارش تفاوتی نکند٬ به راستی امانتش را ادا و عبادتش را خالص کرده است.


پرتال اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر ارومیه
آرشیو مقالات
پیام تبریک شورای اسلامی شهر ارومیه به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

پیام تبریک شورای اسلامی شهر ارومیه به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

نویسنده: Admin/شنبه, 07 مهر,1397/دسته ها: اخبار, مقالات

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

پیام تبریک شورای اسلامی شهر ارومیه به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی

رئیس ، اعضاء و کارکنان شورای اسلامی شهر ارومیه در پیامی روز آتش نشانی و ایمنی را محضر تمامی آتش نشانان شجاع و پرتلاش این مرز و بوم ، به ویژه آتش نشانان شهر ارومیه تبریک گفتند:

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه در این پیام آمده است :

 
بسمه تعالی

وَ مَن اَحیاهَا فَکاَنَّمَا اَحیَا النَّاسَ جَمیعاً (مائده، آیۀ 32)

روز هفتم مهرماه به نام «روز آتش نشانی و ایمنی» نامگذاری شده است و یادآوری فداکاری ها و شجاعت های آتش نشانان غیور در این روز اهمیت صد چندان به همراه دارد. خالی از لطف نخواهد بود که این غیورمردان سلحشور را به فرشتگان نجاتی تشبیه کنیم که در همه صحنه های پرمخاطره دل به خطرات بزرگ می سپارند و بدون اینکه درنگ و تعلل نمایند و بیش از آنکه به حفظ جان خود بیندیشند، در صدد نجات جان انسان ها و در تکاپوی فرو نشاندن خشم شعله های سر به فلک کشیده در میان گرمای چند صد درجه ای هستند که به هر سو زبانه می کشد و حیات و زندگی را در کام خویش فرو می برد. به چنین انسان هایی که وجودشان سرشار از فداکاری و از خودگذشتگی گشته و در قلب هایشان نور امید برای رهایی بخشی جان انسان ها جریان دارد، نامگذاری یک روز از سال در بزرگداشت مقام «آتش نشان»، کمترین اقدامی است که می توان انجام داد. به طوری که خداوند متعال، در سورۀ مبارکۀ مائده، آیۀ 32 می فرمایند: «هر که نفسی را حیات بخشد و جان انسانی را از مرگ برهاند، همانند آن است که کل بشریت را حیات بخشیده و نجات داده است». یقیناً آتش نشانان نیکوخصال مصداق بارز این آیۀ شریفه هستند و اجر معنوی بزرگی سزاوار و درخور جایگاه این عزیزان خواهد بود.

اینجانب با آگاهی از زحمات فراوان این مردان پرتلاش، بر میزان تلاش و حساسیت شغلی آتش نشانان عزیز در حوزۀ ایمنی و کاهش خطرات در سطح شهر اعم از محله های مسکونی، فضاهای تجاری متراکم و پر رفت و آمد و فضاهای عمومی که اماکن خرید، گردش و تفریح شهروندان را در بر می گیرد، واقف می باشم و باور دارم برخورداری از امکانات کافی، مکان یابی صحیح ایستگاه های آتش نشانی و تجهیز مراکز حساس به ویژه در بافت تاریخی و قدیمی شهر به دلیل تراکم بالای جمعیت و فعالیت از یک سو و معابر باریک و پیچیدگی اقدامات لازم برای اطفای حریق از سوی دیگر، بسیار ضرورت دارد و ایجاب می کند سیستم هشدار و پیشگیری از وقوع خطرات و رویدادهای مهیب را در چنین اماکنی بیشتر و با جدیت بالاتر در نظر گرفت. حادثۀ تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکو در قلب منطقۀ تجاری و دیپلماتیک تهران و فداکاری آتش نشانان این حادثه که نماد ایثار و از خودگذشتگی محسوب می شوند، گواهی بر این امر است که حادثه می تواند در کمین ساختمان های فرسوده شهرها باشد و مدیریت بحران های شهری، امروزه در جهان، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی نهادهای مربوط به مدیریت امور شهری است و آتش نشانی ها در مرکزیت چنین رخدادی قرار گرفته اند و سزاوار است با الگوپذیری از تجربیات جهان و ایران، تمهیدات و برنامه ریزی های لازم، پیش از وقوع حادثه، پیوسته اندیشیده شود. این در صورتی است که شهروندان محترم نیز می بایست در راستای کاهش خطرات و افزایش سطح ایمنی محل سکونت و فعالیت خود با مدیریت شهری و سازمان آتش نشانی، همکاری های لازم را به انجام رسانند و در این زمینه مشارکت بالایی داشته باشند.

اینجانب به همراه اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه و کارکنان این مجموعه، روز آتش نشانی و ایمنی را محضر تمامی آتش نشانان شجاع و پرتلاش این مرز و بوم و به ویژه آتش نشانان شهر ارومیه تبریک می گوییم و از خداوند متعال برای این عزیزان، موفقیت و سلامتی آرزو می نماییم و امید آن داریم با تلاش، برنامه ریزی، آگاهی بخشی و رعایت ضوابط و مقررات، جوانب ایمنی در تمامی سطوح زندگی شهروندان محترم از سطح اهمیت بالایی برخوردار باشد.


دکتر محمدرضا علیزاده امامزاده

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه

تعداد نمایش ها (142)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
کانال تلگرامی

 

آمار بازدید
دی ان ان